Prawo Jazdy

Na egzamin do Szczecinka

Data publikacji: 30 marca 2017, 22:32
Autor: L-instruktor.pl
Na egzamin do Szczecinka
fot. A. Szadkowska

Powoli znikają białe plamy na mapie miejsc, gdzie można zdać egzamin na prawo jazdy. O ułatwieniu dostępu do egzaminów mieszkańcom okolicy mówiło się od dawna. Na łamach L-instruktora pisaliśmy o mieszkańcach Chojnic, którzy według dziennikarzy Radia Gdańsk, mieli najdalej do jakiegokolwiek WORDu albo chociażby filii, gdzie mogliby zdać egzamin. Wśród "najbliższych" miast, poza Bydgoszczą, była tylko Piła (95 km) i Gdańsk (120 km).

Teraz na egzamin będzie można jechać do sąsiedniego województwa, do Szczecinka (67 km z Chojnic) i otwieranej tam właśnie, nowej filii Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

To dobra wiadomość dla mieszkańców południowej i wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Zwłaszcza, że jak zaznaczył marszałek Olgierd Geblewicz - zysk wypracowany przez oddział terenowy ZORDu, pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach w okolicy.

Egzaminy będą się odbywały w obiekcie przy ul. Kościuszki 47-49. Zanim jednak pierwsze egzaminacyjne "elki" wyjadą na ulice, na najbliższą sobotę - 1 kwietnia - zaplanowano dzień otwarty. Będzie można wziąć udział w próbnym egzaminie praktycznym i teoretycznym, obejrzeć radiowozy policyjne, pojazdy straży pożarnej i sprawdzić jak działają ALKOGOGLE. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i konkursów z nagrodami.