Prawo Jazdy

W Wielkopolsce nowe Rio

Data publikacji: 25 stycznia 2017, 15:01
Autor: L-instruktor.pl
W Wielkopolsce nowe Rio
źródło: kia.com

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z woj. wielkopolskiego będą egzaminowały na nowych samochodach. Wiosną w ośrodkach pojawią się samochody Kia Rio. W Kaliszu 18 tych aut zastąpi wysłużone prawie 10-letnie Clio.

Wymiana poskutkuje powiększeniem floty pojazdów kaliskiego WORDu o dwa samochody. Kilka pojazdów trafi też do otwartego w sierpniu Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Początkowo egzaminy na kategorię B będą się odbywały równolegle, zarówno na Clio, jak i na Rio. Chodzi o stopniową wymianę i uniknięcie rewolucji. Jeśli ktoś teraz uczy się na Renault, będzie mógł zdawać właśnie na takim samochodzie - tłumaczył w rozmowie z portalem FaktyKaliskie.pl Stanisław Piotrowski - dyrektor WORD w Kaliszu.

Zgodnie z umową z dostawcą, jeden samochód ma kosztować 71 tys. zł - co jest dość wysoką ceną, zważywszy dane zawarte w oficjalnych cennikach. Po dwóch latach WORDy będą mogły wymienić samochody na nowe - bezpłatnie. Co szczególnie ważne, podczas negocjacji udało się wywalczyć specjalną cenę na samochody dla Ośrodków Szkolenia Kierowców. Według zapowiedzi wielkopolskie OSK będą mogły kupić auta Kia Rio już za 45 tys. zł.

Samochody - poza Kaliszem - wymieniają też WORDy z Poznania, Leszna, Konina i Piły. W całym województwie pojawi się aż 81 nowych "elek".

Cennik i dane techniczne pojazdu, można pobrać z oficjalnej strony importera. Kliknij TUTAJ.