Prawo Jazdy

Prawo Jazdy

Okres Próbny w Innym Terminie

Okres Próbny w Innym Terminie

23 lipca 2018, 15:49 / J. Michasiewicz – tygodnik@prawodrogowe.pl

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Ministrów zaakceptowano przedłożony przez ministra cyfryzacji – nowomianowanego Marka Zagórskiego – projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Korytarz na Egzaminie

Korytarz na Egzaminie

23 lipca 2018, 15:27 / Jolanta Michasiewicz

Ministerstwo Infrastruktury rozpocznie działania na rzecz usankcjonowania w prawie oraz popularyzacji wśród polskich kierowców zachowań ułatwiających dotarcie służb ratowniczych na miejsca wypadków na drogach szybkiego ruchu - poinformował resort infrastruktury.

Piotr Drapa o Rankingach Zdawalności

Piotr Drapa o Rankingach Zdawalności

23 lipca 2018, 14:56

Znamy już rankingi zdawalności za rok 2017 w województwie śląskim. Czy znajdujemy tam niespodzianki? Czy powinny one być podstawą wyboru ośrodka szkolenia kierowców? I co o nich myśli? Zapytałam Piotra Drapę, prezesa Górnośląskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia.

Za trzeci egzamin płaci instruktor? Może stwórzmy Fundusz BRD?!

Za trzeci egzamin płaci instruktor? Może stwórzmy Fundusz BRD?!

20 czerwca 2017, 10:23 / L-instruktor.pl

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu Marek Staszczyk zaproponował obciążenie kosztem - kolejnego niezdanego egzaminu państwowego kandydata na kierowcę - na instruktora nauki jazdy osoby.

Opole: mobilne egzaminy kat. AM

Opole: mobilne egzaminy kat. AM

23 maja 2017, 11:38 / L-instruktor.pl

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu umożliwia zdawanie egzaminów teoretycznych i praktycznych na kategorię AM w terenie. Wszystko dzięki specjalnemu pojazdowi wyposażonemu w stanowiska komputerowe.

Wewnętrzny na video

Wewnętrzny na video

16 maja 2017, 10:58 / Wiesław Pawlak

Całe już strony tekstu zapisano na temat systemu szkolenia kandydatów na kierowców. Nie próbuję więc odkrywać Ameryki. Trudno odebrać dobre intencje twórcom obecnie obowiązującego prawa w tym zakresie jak i też trudno jest się nie zgodzić z głosami krytyki. Ogólnie nie jest dobrze. Nie jest dobrze z punktu widzenia Ośrodków stawiających sobie za cel jakość i rzetelność wykonywanej pracy edukacyjnej.

Po prawo jazdy do galerii

Po prawo jazdy do galerii

9 maja 2017, 12:39 / L-instruktor.pl

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców w galerii handlowej? Dlaczego nie. W krakowskiej Galerii Bronowice uruchomiono właśnie możliwość załatwiania spraw związanych z prawem jazdy i rejestracją samochodów. Można tam też utworzyć PKK.

Egzaminy też w Biłgoraju

Egzaminy też w Biłgoraju

5 kwietnia 2017, 14:39 / L-instruktor.pl

Od poniedziałku trwają zapisy, a już w najbliższy piątek odbędzie się pierwszy egzamin w Biłgoraju. Będzie to filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.

Centralny Super WORD

Centralny Super WORD

1 kwietnia 2017, 08:34 / L-instruktor.pl

150 stanowisk egzaminacyjnych, wyposażenie szkoleniowe, baza noclegowa i system ulic symulujący prawdziwe warunki miejskie - tak ma wyglądać ogólnopolski Super WORD, którego budowa prawdopodobnie ruszy już wkrótce.

Na egzamin do Szczecinka

Na egzamin do Szczecinka

30 marca 2017, 22:32 / L-instruktor.pl

Nie udało się z Chojnicami, ale udało się w Szczecinku. Rusza tam filia ZORD Koszalin. W sobotę dzień otwarty, pierwsze egzaminy w poniedziałek.

Do więzienia za brak prawka

Do więzienia za brak prawka

24 marca 2017, 11:18 / L-instruktor.pl

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu Karnego, która zaostrzy kary dla kierowców. Wśród zmian m.in. nawet 5 lat więzienia za prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego przez sąd zakazu.

"STOP" na drodze z pierwszeństwem

"STOP" na drodze z pierwszeństwem

23 marca 2017, 13:31 / L-instruktor.pl

Jak wytłumaczyć kursantowi połączenie znaku "STOP" z tabliczką T-6, wskazującą rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie? Co ciekawe - oba znaki umieszczone są na drodze z pierwszeństwem.

Grójec będzie "radomski"

Grójec będzie "radomski"

21 marca 2017, 12:44 / L-instruktor.pl

Dyrektor WORD Radom - Dariusz Piątek dla L-instruktora oficjalnie: "1 maja przejmujemy egzaminy w Grójcu". Działającą tam aktualnie filią WORD nie będzie już zarządzać ośrodek warszawski.

Tyle hałasu o…

Tyle hałasu o…

15 marca 2017, 21:51 / L-instruktor.pl

Wkrótce Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego ma już przestać "zależeć na oblewaniu" kandydatów – piszą niektóre media dodając, że na razie warto wstrzymać się z zapisem na kurs.

"Gazeta Prawna" o ustawie, której jeszcze nie ma

"Gazeta Prawna" o ustawie, której jeszcze nie ma

15 marca 2017, 08:42 / Jolanta Michasiewicz

Dziennik „Gazeta Prawna” w artykule pt. „Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy: WORD-om przestanie się opłacać oblewać zdających” informuje o zmianach w ustawie o kierujących pojazdami, nad którym prace trwają. Pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przy współudziale ekspertów skupionych w strukturze Zespołu doradczego ds. szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojzadami. Projekt nie jest jeszcze upubliczniony.

W Wielkopolsce nowe Rio

W Wielkopolsce nowe Rio

25 stycznia 2017, 15:01 / L-instruktor.pl

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z woj. wielkopolskiego będą egzaminowały na nowych samochodach. Wiosną w ośrodkach pojawią się samochody Kia Rio. W Kaliszu 18 tych aut zastąpi wysłużone prawie 10-letnie Clio.

Resort o doszkalaniu

Resort o doszkalaniu

20 stycznia 2017, 14:56 / L-instruktor.pl

Poseł Artur Soboń zaadresował do ministra infrastruktury i budownictwa interpelację w sprawie przeprowadzania kursów doszkalających dla osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi (Interpelacja nr 8588). Dotyczy ona osób, które chcą podnieść jakość swoich podstawowych praktycznych umiejętności kierowania pojazdem. Nadto chcą skorzystać z pomocy ośrodka szkolenia kierowców. Na pytanie o stanowisko resortu, o podejmowania działania, Jerzy Szmit wskazał na działający przy ministrze Zespół doradczy. - Ustalenia Zespołu będą pomocne przy podejmowaniu decyzji o ewentualnych pracach legislacyjnych w przedmiotowym zakresie.

W Suwałkach zbudują ODTJ

W Suwałkach zbudują ODTJ

13 stycznia 2017, 13:25 / L-instruktor.pl

Brak podobnego ośrodka w okolicy - tak decyzję o rozpoczęciu prac nad budową Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Suwałkach motywuje dyrektor tamtejszego WORDu - Henryk Grabowski.

Nowe obowiązkowe kursy?

Nowe obowiązkowe kursy?

13 grudnia 2016, 14:16 / L-instruktor.pl

Czy zamiast szkoleń przewidzianych przez "okres próbny", będą inne - obowiązkowe szkolenia dla kandydatów na kierowców? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważa Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Zdanie Sądu w sprawie rond

Zdanie Sądu w sprawie rond

9 grudnia 2016, 12:59 / L-instruktor.pl

Co, kiedy i jak sygnalizować na rondzie - czy po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, wreszcie nie będzie wątpliwości? A może pojawią się nowe?