Prawo Jazdy

Prawo Jazdy

Egzaminy też w Biłgoraju

Egzaminy też w Biłgoraju

5 kwietnia 2017, 14:39 / L-instruktor.pl

Od poniedziałku trwają zapisy, a już w najbliższy piątek odbędzie się pierwszy egzamin w Biłgoraju. Będzie to filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.

Centralny Super WORD

Centralny Super WORD

1 kwietnia 2017, 08:34 / L-instruktor.pl

150 stanowisk egzaminacyjnych, wyposażenie szkoleniowe, baza noclegowa i system ulic symulujący prawdziwe warunki miejskie - tak ma wyglądać ogólnopolski Super WORD, którego budowa prawdopodobnie ruszy już wkrótce.

Na egzamin do Szczecinka

Na egzamin do Szczecinka

30 marca 2017, 22:32 / L-instruktor.pl

Nie udało się z Chojnicami, ale udało się w Szczecinku. Rusza tam filia ZORD Koszalin. W sobotę dzień otwarty, pierwsze egzaminy w poniedziałek.

Do więzienia za brak prawka

Do więzienia za brak prawka

24 marca 2017, 11:18 / L-instruktor.pl

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu Karnego, która zaostrzy kary dla kierowców. Wśród zmian m.in. nawet 5 lat więzienia za prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego przez sąd zakazu.

"STOP" na drodze z pierwszeństwem

"STOP" na drodze z pierwszeństwem

23 marca 2017, 13:31 / L-instruktor.pl

Jak wytłumaczyć kursantowi połączenie znaku "STOP" z tabliczką T-6, wskazującą rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie? Co ciekawe - oba znaki umieszczone są na drodze z pierwszeństwem.

Grójec będzie "radomski"

Grójec będzie "radomski"

21 marca 2017, 12:44 / L-instruktor.pl

Dyrektor WORD Radom - Dariusz Piątek dla L-instruktora oficjalnie: "1 maja przejmujemy egzaminy w Grójcu". Działającą tam aktualnie filią WORD nie będzie już zarządzać ośrodek warszawski.

Tyle hałasu o…

Tyle hałasu o…

15 marca 2017, 21:51 / L-instruktor.pl

Wkrótce Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego ma już przestać "zależeć na oblewaniu" kandydatów – piszą niektóre media dodając, że na razie warto wstrzymać się z zapisem na kurs.

"Gazeta Prawna" o ustawie, której jeszcze nie ma

"Gazeta Prawna" o ustawie, której jeszcze nie ma

15 marca 2017, 08:42 / Jolanta Michasiewicz

Dziennik „Gazeta Prawna” w artykule pt. „Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy: WORD-om przestanie się opłacać oblewać zdających” informuje o zmianach w ustawie o kierujących pojazdami, nad którym prace trwają. Pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przy współudziale ekspertów skupionych w strukturze Zespołu doradczego ds. szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojzadami. Projekt nie jest jeszcze upubliczniony.

W Wielkopolsce nowe Rio

W Wielkopolsce nowe Rio

25 stycznia 2017, 15:01 / L-instruktor.pl

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z woj. wielkopolskiego będą egzaminowały na nowych samochodach. Wiosną w ośrodkach pojawią się samochody Kia Rio. W Kaliszu 18 tych aut zastąpi wysłużone prawie 10-letnie Clio.

Resort o doszkalaniu

Resort o doszkalaniu

20 stycznia 2017, 14:56 / L-instruktor.pl

Poseł Artur Soboń zaadresował do ministra infrastruktury i budownictwa interpelację w sprawie przeprowadzania kursów doszkalających dla osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi (Interpelacja nr 8588). Dotyczy ona osób, które chcą podnieść jakość swoich podstawowych praktycznych umiejętności kierowania pojazdem. Nadto chcą skorzystać z pomocy ośrodka szkolenia kierowców. Na pytanie o stanowisko resortu, o podejmowania działania, Jerzy Szmit wskazał na działający przy ministrze Zespół doradczy. - Ustalenia Zespołu będą pomocne przy podejmowaniu decyzji o ewentualnych pracach legislacyjnych w przedmiotowym zakresie.

W Suwałkach zbudują ODTJ

W Suwałkach zbudują ODTJ

13 stycznia 2017, 13:25 / L-instruktor.pl

Brak podobnego ośrodka w okolicy - tak decyzję o rozpoczęciu prac nad budową Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Suwałkach motywuje dyrektor tamtejszego WORDu - Henryk Grabowski.

Nowe obowiązkowe kursy?

Nowe obowiązkowe kursy?

13 grudnia 2016, 14:16 / L-instruktor.pl

Czy zamiast szkoleń przewidzianych przez "okres próbny", będą inne - obowiązkowe szkolenia dla kandydatów na kierowców? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważa Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Zdanie Sądu w sprawie rond

Zdanie Sądu w sprawie rond

9 grudnia 2016, 12:59 / L-instruktor.pl

Co, kiedy i jak sygnalizować na rondzie - czy po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, wreszcie nie będzie wątpliwości? A może pojawią się nowe?

Awantura o Barlinek

Awantura o Barlinek

2 grudnia 2016, 12:29 / L-instruktor.pl

W Barlinku ma powstać filia WORD Szczecin. Dyrektor WORD w Gorzowie Wlkp. skierował pismo do ministra Andrzeja Adamczyka z prośbą o podjęcie działań. W Barlinku nie ma sygnalizacji świetlnej - informuje Zbigniew Józefowski.

Szkolne błędy

Szkolne błędy

18 listopada 2016, 13:14 / L-instruktor.pl

W bieżącym roku Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę „Wykonywania przez gminy obowiązku dowożenia dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół”. Wyniki nie są optymistyczne.

Ministerstwo o "przyjaznym" egzaminie

Ministerstwo o "przyjaznym" egzaminie

10 listopada 2016, 12:14 / L-instruktor.pl

Niewłaściwe wykonanie zadania egzaminator może potraktować jako jeden z dwóch dopuszczalnych błędów i kontynuować egzamin - tak resort infrastruktury komentuje obowiązujące od dziś rozporządzenie ws. egzaminowania.

Siedem pytań o zespół

Siedem pytań o zespół

8 listopada 2016, 12:01 / L-instruktor.pl

Grupa posłów wystosowała zapytanie dotyczące Zespołu doradczego ds. szkolenia kierowców. W dokumencie zawarto 7 pytań, w tym m.in. o tryb powoływania członków oraz ich wynagrodzenie.

Legnica: mandaty dla "elek"

Legnica: mandaty dla "elek"

28 października 2016, 12:24 / L-instruktor.pl

W ubiegłym tygodniu w Legnicy tamtejsi funkcjonariusze skontrolowali 32 samochody nauki jazdy. Kilka "elek" nie pojechało dalej. Kilkanaście odjechało z mandatami.

Nowela rozporządzenia ws. egzaminowania

Nowela rozporządzenia ws. egzaminowania

12 października 2016, 12:59 / L-instruktor.pl

Jest nowelizacja rozporządzenia w sprawie egzaminowania kandydatów na kierowców. Sprawdź co się zmieni w przepisach, które wchodzą w życie za niecały miesiąc, już 10 listopada.

Posłowie pytają o bazę pytań

Posłowie pytają o bazę pytań

2 września 2016, 13:43 / L-instruktor.pl

Grupa posłów wystosowała do ministra infrastruktury i budownictwa zapytanie dotyczące bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy. Ile tych pytań tak naprawdę w ogóle jest i jak wygląda kontrola nad ich treścią?