Prawo Jazdy

Grójec będzie "radomski"

Data publikacji: 21 marca 2017, 12:44
Autor: L-instruktor.pl
Grójec będzie "radomski"
fot. L-instruktor

Dyrektor WORD Radom - Dariusz Piątek dla L-instruktora oficjalnie: "1 maja przejmujemy egzaminy w Grójcu". Działającą tam aktualnie filią WORD nie będzie już zarządzać ośrodek warszawski.

Nie minął rok odkąd na łamach L-instruktora informowaliśmy o otwarciu grójeckiej filii WORD Warszawa. Najwyraźniej nie doczeka się ona swoich pierwszych urodzin "w rękach" stołecznego ośrodka. 1 maja zarządzanie obejmie tam WORD Radom.

Przy okazji otwarcia filii WORD w Grójcu, mazowiecki Urząd Marszałkowski informował, powołując się na dane stołecznego ośrodka, że egzaminami może być tam rocznie, potencjalnie zainteresowanych około 12 tys. mieszkańców okolicy. "Grójec leży na terenie byłego województwa radomskiego, zaproponowaliśmy Zarządowi Województwa, aby rozpatrzył naszą propozycję zarządzania tym obiektem. Propozycja została przyjęta" - mówi w rozmowie z L-instruktorem dyrektor WORD Radom - Dariusz Piątek. "Władze województwa, swoją biegłoroczną decyzją powierzyły organizację egzaminów ośrodkowi w Warszawie na rok. Teraz ten rok mija, w międzyczasie zgłosiliśmy swoją kandydaturę" - mówi dyrektor Piątek, zapytany o powody "zmiany warty" w Grójcu.

Co z samochodami?

Ta sprawa nie jest obojętna właścicielom Ośrodków Szkolenia Kierowców głównie z okolic Grójca, Warki i Piaseczna, których klienci chętnie zapisywali się na egzaminy w Grójcu. Obawy dotyczą tego, że w Radomiu WORD egzaminuje na innych samochodach (starszych, zupełnie innych Hyundaiach i20). Na szczęście udało się tę sprawę załatwić. Radomski WORD kupił już 4 egzemplarze nowych Hyundaiów, takich samych jak warszawskie. Jako pierwsi publikujemy zdjęcie nowego, radomskiego, egzaminacyjnego Hyundaia (zaparkowanego obok starszego modelu i20).

Egzaminy będą przeprowadzane w tym samym miejscu co do tej pory, tj. na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Mazowsze", przy ul. Sportowej 16.

Co z egzaminatorami?

Na placu zmienią się nie tylko samochody. Co zrozumiałe, radomski WORD weźmie na siebie także kadry. "Do pracy w Grójcu zamierzamy delegować czterech egzaminatorów, podobnie jak to ma aktualnie miejsce w naszych filiach w Zwoleniu, czy Kozienicach" - mówi L-instruktorowi dyrektor Dariusz Piątek. "W przeciwieństwie do innych WORDów, u nas nie praktykuje się stałego przydzielania kadry egzaminacyjnej do filii. My zasilamy je egzaminatorami na zasadzie rotacji" - dodaje.

Grójec jest szóstą filią Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na Mazowszu, trzecią zarządzaną przez WORD w Radomiu (oprócz Zwolenia i Kozienic). Terenowe oddziały ponadto działają w: Mławie (oddział WORD w Ciechanowie), Garwolinie (oddział WORD w Siedlcach) i w Sochaczewie (oddział WORD w Płocku). Na terenie całego województwa można więc zdać egzamin (przynajmniej na kategorię B) w aż 12 miejscach.

_________

Dziękujemy czujnym Czytelnikom za wskazanie, że radomski przypadek zakupu samochodów specjalnie pod filię WORD umiejscowioną w pobliżu innego ośrodka, nie jest w kraju precedensem. Podobny krok podjął m.in. WORD w Kielcach, kierując do swojej filii w Ostrowcu Świętokrzyskim takie same Hyundaie i20, jakimi dysponuje ośrodek w Radomiu.